;

پادکست نقد و بررسی فیلم “جاسمین غمگین” Blue Jasmine

کارگردان:  وودی آلن  Woody Allen

بازیگران:  کیت بلانشت Cate Blanchett، آلک بالدوین Alec Baldwin

ژانر:  درام

چه کسانی در این پادکست حضور دارند؟

کیان، ارسلان و سالومه 

ستارگان این فیلم چه کسانی هستند؟

کیت بلانشت، او بازیگری است که حتی در فیلمهای ضعیف هم، وقار خاصی به نقش خود می دهد و کمتر بازی ضعیفی از او دیده شده است. شاید بیشتر در سه گانه های ارباب حلقه ها Lord of the rings، و همچنین سه گانه هابیت Hobbit دیده شد. اما فیلمهای شاخص او مثل بهشت Heaven، هانا، داستان عجیب بنجامین باتن و … هم از کارهای درخشان او هستند. جالب اینکه به خاطر بازی در همین فیلم “جاسمین غمگین”  Blue Jasmine اسکار بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۵ هم به خاطر بازی در فیلم کارول carol ، نامزد دریافت اسکار شد که رقابت را به “بری لارسون” واگذار کرد.

 چرا باید این فیلم را دید؟

چون موقعیت قرار گرفتن یک زن میلیونر در خانه ای محقر و دست و پنجه نرم کردن او با زندگی جدید، و تماشای خرد شدنش می تواند جذاب باشد. مخصوصا اینکه وودی آلن فیلم را کارگردانی کرده است.

 سابقه کارگردان چیست؟

“وودی آلن” یکی از کارگردان صاحب سبک آمریکایی که فیلمهای بسیاری در ژانر کمدی و درام را کارگردانی کرده است. از مشهورترین کارهای او می توان به فیلمهای “آنی هال”، “منهتن”، “نیمه شب در پاریس”، “ویکی کریستینا بارسولنا”، “امتیاز نهایی Match point”، “از رم با عشق” و … اشاره کرد. تعداد زیادی از فیلمهای قدیمی او دوبله شده و در ایران طرفداران خود را دارد. فیلمهای جدید او نیز با اقبال نسبی از طرف سینمادوستان روبرو شده است. بنابراین دیدن این فیلم هم با توجه به موضوع فیلم و برنده شدن اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن می تواند جالب باشد.

 فیلم مناسب چه کسانی است؟

مطمئنا وودی آلن طرفداران خاص خود را دارد. او با ساختن هر فیلمش منتقدین خود را بیشتر از خود متنفر می کند و در سمت مقابل، علاقمندان به سینمایش را به وجد می آورد. اگر از طرفداران او هستید در دیدن این فیلم شک به خود راه ندهید.

خلاصه داستان فیلم چیست؟

جاسمین، که با مرگ شوهر میلیونرش دیگر نمی تواند زندگی اشرافی خود را ادامه دهد، بعلت بی پولی از نیویورک به شهر کوچکی مهاجرت می کند تا با خواهرش زندگی کند. او که همچنان رفتار اشراف گرانه خود را کنار نگذاشته است نمی تواند با شرایط جدید خو بگیرد تا اینکه …

 نکات مثبت

فیلمنامه ای بسیار خوب که برای فیلمی اینچنینی از الزامات است

بازی عالی کیت بلانشت

موسیقی متن فیلم

 نکات منفی

بعضی از نکات کلیشه ای که در بسیاری از فیلمهای آلن تکرار شده اند در این فیلم هم قابل مشاهده است، خیانت، ازدواج بازنی جوانتر، طلاق، شخصیت ها

آنچه در این پادکست خواهید شنید

بیوگرافی کامل وودی آلن
کیت بلانشت یا وودی آلن؟! کدام یک مهم ترند؟!
بیمار یا قربانی؟
چگونه همسر ایده ال خود را پیدا کنم؟!!
نیورورک سن فرانسیسکو جاز و بلوز
تقدیر در فیلم های وودی آلن چه نقشی دارد؟

[yasr_visitor_multiset setid=0]

دانلود پادکست نقد و بررسی فیلم “جاسمین غمگین” Blue Jasmine به حجم ۲۹ MB

Subscribe
به من اطلاع بده:
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments