;

لیست کامل برندگان هشتاد و هشتمین مراسم اسکار (۲۰۱۶)

هشتاد و هشتمین مراسم اسکار صبح امروز ۱۰ اسفند ۹۴ (۲۹ فوریه ۲۰۱۶) برگزار شد.

جالبه که در این اسکار عنوان بهترین فیلم به فیلمی رسید که کمتر کسی فکرش رو می کرد به نام Spotlight. همچنین “الخاندرو گونزالس ایناریتو” برای اولین بار در تاریخ اسکار برای ۲ بار پیاپی اسکار بهترین کارگردان رو از آن خود کرد و نامش را در تاریخ ثبت کرد. در رشته بهترین بازیگر مرد طبق حدسی که زده می شد “لئوناردو دیکاپریو” جایزه را برد. اما در عین شگفتی جایزه بهترین جلوه های ویژه به فیلم “Ex Machina” رسید در حالیکه نامزدهای دیگر به نظر شایسته تر می رسیدند. در نهایت فیلم “مکس دیوانه” با برنده شدن در ۶ رشته پر فروغ ترین فیلم امسال بود. در هر حال اسکار امسال هم با تمام صحنه های خوب و بد به پایان رسید.

لیست کامل برندگان به شرح زیر مشخص شدند:

برنده بهترین فیلم بلند :

“بازگشته” (Revenant)

“کمبود بزرگ” (Big Short)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“اتاق” (Room)

“افشاگر” (Spotlight)

“مریخی” (Martian)

“بروکلین” (Brooklyn)

“پل جاسوس‌ها” (Bridge of Spies)

 

بهترین کارگردانی

 

“آدام مک‌کی”؛ “کمبود بزرگ” (Big Short)

“آلخاندرو گونزالز ایناریتو”، “بازگشته” (Revenant)

“تام مک‌کارتی”؛ “افشاگر” (Spotlight)

“جورج میلر”؛ “مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“لنی آبراهامسون”؛ “اتاق” (Room)

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد

 

“برایان کارنستون”؛ “ترامبو” (Trumbo)

“مت یمون”؛ “مریخی” (Martian)

“لئوناردو دی‌کاپریو”؛ “بازگشته” (Revenant)

“مایکل فاسبندر”؛ “استیو جابز” (Steve Jobs)

“ادی ردماین”؛ “دختر دانمارکی” (Danish girl)

 

 

بهترین بازیگر نقش اول زن

 

“کیت بلانشت”؛ “کارول” (Carol)

“بری لارسن”؛ “اتاق” (Room)

“سیبرشا رونان”؛ “بروکلین” (Brooklyn)

“شارلوت رامپلینگ”؛ “۴۵ سال” (۴۵ Years)

“جنیفر لاورنس”؛ “جوی” (Joy)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

 

“کریستین بیل”؛ “کمبود بزرگ” (Big Short)

“تام هاردی”؛ “بازگشته” (Revenant)

“مارک رافلو”؛ “افشاگر” (Spotlight)

“مارک رایلنس”؛ “پل جاسوس‌ها (Bridge of Spies)

“سیلوستر استالونه”؛ “اعتقادنامه” (Creed)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

 

“جنیفر جیسون لی”؛ “هشت نفرت‌انگیز” (Hateful Eight)

“رونی مارا”؛ “کارول” (Carol)

“راشل آدامز”؛ “افشاگر” (Spotlight)

“آلیسیا ویکاندر”؛ “دختر دانمارکی” (Danish girl)

“کیت وینزلت”؛ “استیو جابز” (Steve Jobs)

 

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

 

“کمبود بزرگ” (Big Short)

“بروکلین” (Brooklyn)

“کارول” (Carol)

“مریخی” (Martian)

“اتاق” (Room)

 

هترین فیلم‌نامه اصلی

 

“پل جاسوس‌ها” (Bridge of Spies)

“اکس مکشینا” (Ex machine)

“پشت و رو” (Inside Out)

“افشاگر” (Spotlight)

“از کف خیابان‌های کمپتون” (Straight Outta Compton)

 

بهترین مستند بلند

 

“امی” (Amy)

“سرزمین کارتل” (Cartel land)

“نگاه سکوت” (The look of silence)

“چه اتفاقی افتاد دوشیزه سایمون؟” (What happen, miss simone)

“زمستان روی آتش: مبارزه اکراین برای آزادی” (Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom)

 

بهترین انیمیشن بلند

 

“آنومالیسا” (Anomalisa)

“پسر و دنیا” (Boy & the world)

“پشت و رو” (Inside Out)

“گوسفند ناقلا” (Shaun the Sheep Movie)

وقتی مارین آنجا بود (When Marnie Was There)

 

بهترین تدوین

 

“کمبود بزرگ” (Big Short)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“بازگشته” (Revenant)

“جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد” (Star Wars: The Force Awakens)

“افشاگر” (Spotlight)

 

بهترین موسیقی متن

 

“هشت نفرت‌انگیز” (Hateful Eight)

“کارول” (Carol)

“سیکاریو” (Sicario)

“پل جاسوس‌ها” (Bridge of Spies)

“جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد” (Star Wars: The Force Awakens)

 

 

بهترین ترانه اجرا شده در فیلم

 

“پنجاه طیف خاکستری” (Fifty shades of grey)

“زمین شکار” (Hunting ground)

“اسپکتر” (Spectre)

“جوانی” (Youth)

“مسابقه انقراض” (Racing Extinction)

 

بهترین فیلم‌برداری

 

“بازگشته” (Revenant)

“هشت نفرت‌انگیز” (Hateful Eight)

“کارول” (Carol)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“سیکاریو” (Sicario)

 

بهترین طراحی لباس

 

“کارول” (Carol)

“سیندرلا“ (Cinderella)

“دختر دانمارکی“ (Danish girl)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“بازگشته” (Revenant)

 

بهترین چهره‌آرایی

 

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“بازگشته” (Revenant)

“پیرمرد ۱۰۰ ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد” (The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared)

 

بهترین طراحی تولید

 

“پل جاسوس‌ها” (Bridge of Spies)

“دختر دانمارکی“ (Danish girl)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“بازگشته” (Revenant)

“مریخی” (Martian)

 

بهتری میکس صدا

 

“پل جاسوس‌ها” (Bridge of Spies)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“مریخی” (Martian)

“بازگشته” (Revenant)

“جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد” (Star Wars: The Force Awakens)

 

بهترین صداگذاری

 

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“بازگشته” (Revenant)

“مریخی” (Martian)

“سیکاریو” (Sicario)

“جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد” (Star Wars: The Force Awakens)

 

بهترین جلوه‌های ویژه

 

“اکس مکشینا” (Ex machine)

“مکس دیوانه: جاده خشم” (Mad Max: Fury Road)

“بازگشته” (Revenant)

“مریخی” (Martian)

“جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد” (Star Wars: The Force Awakens)

 

بهترین فیلم غیرانگلیسی

 

آغوش شیطان (کلمبیا)

موستانگ (فرانسه)

پسر سائول (مجارستان)

ذیب (اردن)

یک جنگ (دنمارک)

 

 

بهترین مستند، موضوع کوتاه

 

تیم ۱۲،

چو آنسوی خطوط،

کلود لنزمن،

دختری در رودخانه

آخرین روز آزادی

 

 

بهترین فیلم کوتاه، اکشن زنده

 

آواماریا،

روز اول،

چیز خوب خواهد شد،

شاک،

شاترر

 

بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن

 

داستان خرس،

بدون کوموس نمی تونیم زندگی کنیم

پرولوگ،‌

جهان فردا،

تیم افسانه‌ای سانجای

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید

به من اطلاع بده:
avatar