;

لیست کامل نامزدها و برندگان گلدن گلوب ۲۰۱۸ Golden Globe Awards

در این مراسم که با اجرای «ست مایرز» در هتل بورلی‌ هیلتون لس‌آنجلس برگزار شد در نهایت فیلم «سه بیلبورد» موفق به کسب چهار جایزه از جمله بهترین فیلم درام،‌ بازیگر زن درام، فیلمنامه و بازیگر مرد نقش مکمل شد و فیلم «لیدی برد» نیز جایزه بهترین فیلم کمدی یا موزیکال را به خود اختصاص داد.

امسال «شکل آب» به کارگردانی «گیلرمو دل‌تورو» با نامزدی در هفت شاخه بیشتاز نامزدها بود اما در نهایت تنها به دو جایزه بهتری کارگردانی و موسیقی متن اکتفا کرد و «پُست» ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» نیز که در شش شاخه نامزد کسب جایزه بود دست خالی مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۸ را ترک کرد.

در بخش تلویزیونی نیز سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» موفق به کسب جایزه بهترین مینی‌سریال یا فیلم تلویزیونی و سه جایزه بازیگری شد.

فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب (۲۰۱۸) به شرح ذیل است:

* بهترین فیلم درام

نامزدها مرا به نامت صدا کن، دانکرک، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری

برندهسه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری

 

*بهترین فیلم کمدی یا موزیکال  

نامزدهاهنرمند فاجعه، برو بیرون،‌ من، تونیا، برترین شومن، لیدی برد

برندهلیدی برد

 

* نامزدهای بهترین کارگردانی

نامزدها: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، کریستوفرنولان (دانکرک)، ریدلی اسکات (تمام پول دنیا)، استیون اسپیلبرگ (پُست)

برندهگیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

 

*بهترین بازیگر مرد درام

نامزدهاتیموثی شلمی (مرا به نامت صدا کن)، تام هنکس (پُست)، دنیل دی‌لوئیس (موضوع فانتوم)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

برندهگری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)

 

*بهترین بازیگر زن درام

نامزدهاجسیکا چستین (بازی مالی)، سالی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، مریل استریپ (پُست)، میشله ویلیامز (تمام پول دنیا)

برندهفرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

 

*بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: استیو کارل (نبرد جنس‌ها)،‌ آنسل الگورت (بچه راننده)، جیمز فرانکو (هرمند فاجعه)، هیو جکمن (بزرگترین شومن)،‌ دنیل کالویا (برو بیرون)

برندهجیمز فرانکو (هرمند فاجعه)

 

*بهترین بازیگر زن (کمدی یا موزیکال)

نامزدهاجودی دنچ (ویکتوریا و عبدول)، هلن میرن (لذت طلب)، مارگت روبی (من، تونیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)،‌ اما استون (نبرد جنس‌ها)

برندهسیرشا رونان (لیدی برد)

 

* بهترین فیلم خارجی

نامزدهایک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، اول پدم را کشتند (کامبوج)،‌ در محو شدگی (آلمان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

برندهدر محو شدگی (آلمان)

 

* بهترین انیمیشن

نامزدهابچه رئیس، نان‌آور، کوکو، فردیناند،‌ وینسنت دوست‌داشتنی

برندهکوکو

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدهامری جی.بلایژ (مادباند)، هونگ چائو (کوچک‌سازی)، الیسون جنی (من، تونیا)، اوکتاویا اسپنر (شکل آب)،  لاری میت کالف (لیدی برد)

برندهالیسون جنی (من، تونیا)

 

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)،‌ آرمی هامر (مرا به نامت صد کن)، کریس پلامر (تمام پول دنیا)، سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

برندهسم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

 

* بهترین فیلمنامه

نامزدهامارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، جاش سینگر و الیزابت هانا (پُست)، آرون سورکین (بازی مالی)

برندهمارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

 

* بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدهاشکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، ماجرای فانتوم، پست، دانکرک

برندهشکل آب (الکساندر دسپلات)

 

* بهترین ترانه

نامزدها: خانه( فردیناند)،‌ رودخانه قدرتمند (مادباند)، مرا به یاد بیاور(کوکو)، ستاره (ستاره)، این منم (برترین شومن)

برندهاین منم (برترین شومن)

 

******بخش تلویزیونی*****

 

* بهترین مجموعه تلویزیونی (درام)

نامزدها: تاج، بازی تاج و تخت، سرگذشت ندیمه،‌ چیزهای عجیب، این ما هستیم

برندهسرگذشت ندیمه

 

* بهترین مجموعه تلویزیونی (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: سیاه طور،‌ خانم میزل شگفت‌انگیز، استاد هیچ، اسمیلف،‌ ویل و گریس

برندهخانم میزل شگفت‌انگیز

 

*بهترین بازیگر مرد (سریال درام)

نامزدها: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)،‌ فردی هایمور (دکتر خوب)،‌ باب اودندیک (بهتره به سول زنگ بزنی)،‌ لیو شریبر (روی داناوان)،‌ جیسون بتمن (اوزارک)

برندهاسترلینگ کی. براون (این ما هستیم)

 

* بهترین بازیگر زن (سریال درام)

نامزدها: کاتریونا بالف (بیگانه)،‌ کلر فوی (تاج)،‌ مگی جیلنهال (شیطان)، کارتین لانگفورد (۱۳ دلیل)، الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)

برندهالیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)

 

* بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدهاآنتونی اندرسون (سیاه‌طور)، عزیر انصاری (استاد هیچ)،‌ کوین بیکن (من عاشق دیک هستم)، ویلیام اچ. میسی (بی‌شرم)، اریک مک‌کورماک (ویل و گریس)

برندهعزیر انصاری (استاد هیچ)

 

*بهترین بازیگر زن (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: پاملا ادلون (چیزهای بهتر)،‌ الیسون بری (تابش)، ایسا را (ناامن)، راشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، فرانکی شاو (اسمیلف)

برندهراشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)

 

* بهترین بازیگر مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: رابرت دنیرو (جادوی دروغ‌ها)، جود لا (پاپ جوان)، کایل مک‌لاکلن (توئین پیکس)، ایوان مک‌گروگر (فارگو)، جفری راش (نابغه)

برندهایوان مک‌گروگر (فارگو)

 

* بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: جسیکا بیل (گناهکار)،‌ نیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)، جسیکا لانگ (دشمنی: بت و جوآن)، سوزان سراندون (دشمنی: بت و جوآن)،‌ ریس ویترسپون (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برندهنیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)

 

* بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال  

نامزدهادیوید هاربر (چیزهای عجیب)، آلفرد مولینا (دشمنی: بت و جوآن)، الکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)، کریستین اسلاتر (آقای روبات)، دیوید تولیس (فاگو)

برندهالکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)

 

* بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال

نامزدها: لارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)،‌ آن داد (سرگذشت ندیمه)، کریسی متز (این ما هستیم)، میشل فایفر (جادوی دروغ‌ها)، شایلین وودلی (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برندهلارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)

 

*بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدهادروغ‌های کوچک بزرگ، فارگو، دشمنی: بت و جوآن، گناهکار، بالای دریاچه: دختر چینی

برندهدروغ‌های کوچک بزرگ

 

منبع: ایسنا 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده: